Režim COVID automatu na salóne

covid automat

Režim COVID automatu na salóne

Režim COVID automatu na salóne je po lete 2021 zmenený, a náš kadernícky salón musí dodržiavať nariadenia a ustanovenia. Keďže sídlime v Trenčianskych Tepliciach, sledujeme farbu okresu Trenčín. Chceme pracovať, chceme mať otvorené! Zvolený režim máme ZÁKLAD, to znamená, že nekontrolujeme očkovaných, testovaných, teda kaderko je otvorené pre všetkých. Samozrejmosťou je ( a to nie len v dobe COVID-u), že chorý človek do kaderníctva nechodí, ponúkneme mu náhradný termín.

Prevádzky a zariadenia o ľudské telo, kde patrí aj kaderníctvo fungujú takto:
– Zelený okres : bez kapacitných obmedzení
– Oranžový až čierny okres: 1 zákazník v prevádzke na 15m2 plochy salónu

Náš kadernícky salón má plochu cez 50m2. Takže môžeme v jednom čase mať 3 zákazníkov a teda aj 3 kaderníčky môžu pracovať.

Od červenej farby okresu musíme však v interiéri používať respirátor. Samozrejmosťou je dezinfekcia náradia, stoličiek a kresiel. Ďalšou podmienkou je tekuté mydlo a papierové obrúsky, ktoré však používame od začiatku. Pri vstupe do salónu je na recepcii dezinfekčné mydlo na ruky.

Všetky výnimky, ktoré udelil Úrad verejného zdravotníctva SR nájdete nalepené aj na výklade salónu. O novom režime COVID automatu si prečítate tu:

Menu